Dovednosti a schopnosti


Dovednosti se z velké části týkají boje. V průběhu hry se dají vylepšovat i naučit. Můžete jich mít neomezené množství. Na vyšší úrovni, než je základní, však můžete rozvinout pouze ty, které souhlasí s vašimi schopnostmi.

Těžké zbraně - zahrnují obouruční zbraně jako jsou kladiva, meče a sekyry (vyžaduje Sílu a Vytrvalost)

Lehké zbraně - jednoruční zbraně, zejména meče a dýky; patří sem i zbraň a štít a dvě zbraně (vyžaduje Rychlost a Obratnost)

Zbraně na dálku - luky, kuše, biče, řetězy a vrhací zbraně (vyžaduje Rychlost a Reflexy)

Magie - patří sem magie živlů, svitků, symbolů a ovládání magických předmětů. Více o ní se dočtete zde. (vyžaduje Magii a Diplomacii, pro ovládání magických předmětů Magii a dvě schopnosti podle vybraného typu zbraní), více info ZDE

Dovednosti, co nevyžadují žádné schopnosti:

Řemesla - kovářství, alchymie, léčitelství  a cokoliv, co vás napadne

Aktivity - jízda na zvířeti (u každého jako samostatná dovednost), plavání, šplh, létání a podobné

Znalosti - magický jazyk (zapisování a čtení písma magie, nezbytné pro Magii svitků), kameny duší (zachytávají energii potřebnou pro tvorbu svitku a magických předmětů), magické symboly (znalost a porozumění jednotlivých symbolů, nezbytné pro Magii symbolů), čtení run (porozumění runám, které umí předpovídat budoucnost), magické předměty (tvorba a využívání)

Mezi schopnosti se počítají spíš povahové a konstituční vlastnosti postavy. Můžete je vylepšovat, naučit se však nedají. Do základu je získáte podle toho, jakou rasu si zvolíte. Nelze si je vybírat. Bez určitých schopností se nelze naučit dovednosti na vyšší úrovni, než je základní.

Rychlost , Vytrvalost, Obratnost, Reflexy, Magie, Síla, Diplomacie


TIP: Do budoucna se chystají Perky/Talenty (unikátní schopnosti patřící k určité dovednosti, např. dovednost jízda na koni: perk na 2.úrovni bude Boj ze sedla, perk na 3.úrovni Naskočení a seskočení za jízdy; zkrátka bonusy související se stoupajícím levlem). Pokud máte na nějaké talenty nápad, pošlete do sekce fóra "Nápady" a                          odměna vás nemine.